Ciężka choroba to depresja

Informacje

Dodany: 2020-03-19
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu
art

Ciężka choroba to depresja

Psychiatrzy coraz częściej alarmują, że jedną z najbardziej groźnych chorób jest obecnie depresja. I trzeba przyjąć to wiadomości - przecież nie jest żadną tajemnicą, że w USA bądź choćby w Niemczech coraz większa ilość ludzi choruje na depresję. Można śmiało powiedzieć, że depresja to taka choroba, która ogólnie dotyka ludzi mieszkających w bogatych krajach. Badania głoszą, iż te osoby, które chorują na depresję mają mniejsze szanse na dożycie starości, aniżeli osoby, które nie muszą żyć z tą jakże wyniszczającą chorobą.

Przede wszystkim mowa tutaj o samobójstwie, lecz również innych chorobach, na przykład mających związek z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją kłopot jest taki, że trudno ją tak naprawdę wykryć. W końcu takie osoby, które w istocie mają depresję, po prostu nie chcą się do niej przyznać albo ukrywają się. I dlatego właśnie nawet ludzie, którzy mają bardzo szczęśliwe życie powinni mieć możliwie jak największą wiedzę na wszelkie kwestie związane z depresją. Dzięki takiej wiedzy można pomóc np. pomóc swojemu przyjacielowi.

Choć naturalnie jak już wcześniej zostało napisane, ciężko wykryć depresję. Psychiatra bez żadnego kłopotu może to zrobić, ale zwykłym ludziom trudno jest odróżnić zły humor od stanów depresyjnych. Warto zastanowić się w jaki sposób walczyć z uciążliwą depresją. Na pewno jeżeli depresja jest permanentna, najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy psychiatrów. Bardzo dużo osób obawia się psychiatrów, ponieważ w dalszym ciągu przykładowo psychoterapia to tabu, ale tak naprawdę nie trzeba niczym się przejmować.

Choćby z tego powodu, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest anonimowa. A poza tym wcale nie jest powiedziane, że w każdym przypadku psychiatra jest niezbędny - możliwe, iż wystarczy zwykły psycholog. Czasami rozmowa z psychologiem powoduje, że dostrzeżemy błędy jakie popełniliśmy. Na przykład - w wielu przypadkach psychologia może odpowiedzieć na dużo naszych pytań, ale również wiele ich zadać. A więc depresja to taka choroba z którą trzeba walczyć - od nas zależy czy w przyszłym roku nadal będziemy narzekali na cały świat oraz żyli w smutku czy zawalczymy o komfort życiowy.