Depresja choroba cywilizacyjna naszych czasów

Informacje

Dodany: 2020-03-21
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu
art

Depresja choroba cywilizacyjna naszych czasów

Lekarze coraz częściej alarmują, że jedną z najgroźniejszych chorób jest aktualnie depresja. I należy zgodzić się z tym - w końcu nie jest tajemnicą, że w USA albo chociażby w Holandii coraz większa ilość ludzi cierpi na depresję. Można powiedzieć, iż depresja to choroba, która ogólnie dotyka ludzi mieszkających w bogatych krajach. Badania głoszą, iż te osoby, które cierpią na depresję mają mniejsze szanse na dożycie wieku emerytalnego, aniżeli takie osoby, które nie muszą żyć z tą jakże uciążliwą chorobą.

Głównie mowa tutaj o samobójstwie, lecz również innych chorobach, np. związanych z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, iż ciężko ją tak naprawdę wykryć. W końcu te osoby, które w istocie mają depresję, po prostu nie chcą się do niej przyznać albo ukrywają się. I właśnie dlatego nawet ludzie, którzy mają bardzo szczęśliwe życie powinni posiadać większą wiedzę na wszelkiego rodzaju tematy mające związek z depresją. Dzięki takowej wiedzy można pomóc na przykład pomóc swojemu znajomemu.

Chociaż oczywiście jak już wcześniej zostało napisane, ciężko wykryć depresję. Fachowiec bez żadnego problemu może to zrobić, ale zwykłym ludziom ciężko jest odróżnić zły nastrój od stanów depresyjnych. Warto pomyśleć jak walczyć z uciążliwą depresją. Z pewnością jeżeli depresja jest permanentna, najbardziej wskazanym wyjściem jest skorzystanie z pomocy psychiatry. Bardzo dużo osób bardzo się obawia psychiatrów, ponieważ w dalszym ciągu np. psychoterapia to tabu, ale naprawdę nie trzeba niczym się przejmować.

Chociażby dlatego, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest anonimowa. A poza tym wcale nie jest powiedziane, że zawsze psychiatra jest niezbędny - całkiem możliwe, iż wystarczy psycholog. Czasami rozmowa z mądrym psychologiem powoduje, że zrozumiemy błędy jakie popełniliśmy. Na przykład - w wielu przypadkach psychologia może odpowiedzieć na dużo naszych pytań, lecz także wiele ich zadać. Zatem depresja to choroba z którą należy walczyć - od nas zależy czy za rok ciągle będziemy narzekali na cały świat oraz żyli w jednym wielkim smutku albo zawalczymy o godne życie.